SGK - TEB protokol imzaladı!

SGK - TEB protokol imzaladı!
25 Eylül 2020 - 23:56
-Sosyal Güvenlük Kuru (SGK) ile TEB (Türk Ekonomis Bankası) protokol imzaladı...

AYRINTILAR!

SGK Dünyası - 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Eczacılar Birliği arasında imzalanan İlaç Alım Protokol Töreni’ne katıldı.

Bakan Selçuk, burada yaptığı konuşmada sosyal güvenlik sisteminde yapılan iyileştirmelerle hiçbir vatandaşı dışarıda bırakmayan sağlık sigortası sistemine sahip olduklarını ifade etti.

Sosyal güvencesi olmayanların, bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri dahil, sağlık hizmetlerinden yararlanmaları için ödemeleri gereken miktarın aylık sadece 88 lira 29 kuruş olduğunu belirten Bakan Selçuk, "Belirli bir düzeyin altında gelirleri olanların da primini devlet olarak ödüyoruz. Dünyada bu kadar düşük maliyetle bu kadar kapsamlı sağlık hizmeti sunan başka bir kamu ya da özel sigorta sistemi bulunmuyor. Bunun adına biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle 'Türk Mucizesi' diyoruz.” dedi. Selçuk, bakanlık olarak toplumun her kesimini ilgilendiren hayati konularda görev ve sorumluluklar taşıdıklarını, her haneye, her aileye dokunduklarını belirtti (Kaynak: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı).


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum