'Karşımızda artık 2 virüs var' dedi ve çözümü açıkladı!

'Karşımızda artık 2 virüs var' dedi ve çözümü açıkladı!
26 Eylül 2020 - 00:00
Evet Çalışma Hayatı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada 'Karşımızda artık 2 virüs var' diyerek, çözümü açıkladı: 'Temizlik, maske, mesafe'.

AYTINTILAR...


Son bahar ve kış dönemindeyiz. Mevsimsel olarak 'Grip - Nezle' hastalığı yaşanacak. Ve Nezle - grip hastalıklarının belirtileri de 'Öksürük, halsizlik, ateş, eklem ağrıları' ilk sırada geliyor. Bu belirtilen halen Türkiye ve dünyanın mücadele ettiği Koronavirüs (COVID-19) belirtileri ile benzerlik gösteriyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettim Koca, bu karmaşık duruma dikkat çekerek 'Karşımızda artık iki virüs var. Elimizde ikisinede yenecek 3 tedbir bulunuyor' var dedi ve bu virüsleri yenecek çözümü açıkladı: Temizlik Maske - Mesafe.

Maske...

Evet çalışan ve işverenler, hem koronavirüs ve hem de grip virüsü aynı döneme denk geliyor. Bu nedenle gerek işe giderken ve gerekse de iş yerinde her iki salgından korunmak için 'Maske takılması, mesafenin korunması ve hijyene dikkat' büyük önem arzediyor. Öte yandan Türkiye'de halen 1 milyon 100 bini aşkın sağlık çalışanı bulunuyor (Sağlık Baknlığı verisi). Ve bu çalışanlar, bir taraftan virüsten kendilerini korumaya çalışırken diğer yandan da virüs bulaşmış hastaların iyileşmesi için geceli - gündüzlü mücadele ediyorlar. Her vatandaşın virüsden korunmak için azami tedbirlere uyması; sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmanın yanında, hastalara daha hızlı ve ayrıntılı müdahale imkanı da sağlayacak.  

Vefat sayısı 1 milyon...


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, son açıklamasında koronavirüste dünyadaki son durumada dikkat çekti ve virüsle ilgili son rakamları paylaştı. İşte koronavirüste dünyada son durum: Tedavi gören insan sayısı 6.500.000'e, hayatını kayıp eden insan sayısı 1.000.000'a ve virüsün bulaştığı insan sayısı ise 33.000.000'a yaklaştı (Türkiye dahil Ülkelerin, Dünya Sağlık Örgütü'ne bildirdiği veriler).

Bu haberimizde ilginizi çekebilir...

Dünyada bugüne kadar yaşanan salgın hastalıklar - AYRINTILAR!

https://www.sgkdunyasi.com/tarihteki-pandemiler-salginlari-biliyor-musunuz/387/

SGK Dünyası
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum