COVID haberlerini buradan takip edin: Sağlık Bakanlığı hazırladı

COVID-19 (Yeni Koronavirüs), dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ilk gündem maddesi.

COVID haberlerini buradan takip edin: Sağlık Bakanlığı hazırladı
25 Nisan 2020 - 15:21
COVID-19 (Yeni Koronavirüs), dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ilk gündem maddesi. Çin'de (Vuhan Şehri) ortaya çıkan ve dünyayı saran Koronavirüsle salgını ile ilgili sevindirici haberlerde, yok değil. Mesela Almaya, kademeli olarak koronaviürs yasaklarını kaldırmaya başlıyor. Almanya, Virüsü kontrol altına aldı. Türkiye'de de sevindirici haberler var, virüsün salgının veya yayılması konusunda olumlu açıklamalar yapılıyor.
 
DOĞRU HABER ÖNEMLİ
Tabi Koronavirüs Türkiye ve bütün dünyayı etkileyen bir konu. her gün dünyadan ve Türkiye'den binlerce haber geliyor, okunuyor, duyuruluyor; koronavirüsle ilgili. İster istemez bilgi kirliliği de oluşuyor. Bu nedenle, koronavirüs haberlerine karşın çık dikkatli olunmalı ve de mümkün olduğunca resmi kaynaklardan - konunun uzmanlarından gelen haberleri dikkate almalı. Zaten Sağlık bakanlığı'da, uzun süre bu tür olumsuz haberlerin (Koronavirüs) izlenmemesini tavsiye diyor.

 
İŞTE DOĞRU ADRES
evet koronavirüs bütün toplumu ilgilendiriyor: Bu nedenle de ister istemez, bu konudaki gelişmeler - haberler her kes tarafından yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı'da, hem vatandaşlara doğru bilgiyi vermek ve hem de günlük gelişmeleri anlık duyurmak için sadece 'Koronavirüs' içerikli web sitesi kurdu. Bakanlığın web sitesinin adresini aşağıda bulabilirsiniz. Koronavirüsle ilgili A'dan Z'ye merak ettiklerinizi bu web sitesinde bulabilirsiniz.
 

İşte Koronavirüs resmi İnternet Bilgi Sitesi Adresi: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/

SGK Dünyası

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum