Yeni Hasta sayısı artıyor: LÜTFEN...

Yeni Hasta sayısı artıyor: LÜTFEN...
21 Eylül 2020 - 21:39
Okullar bugün, kısmen açıldı. Kalabalık ortamlar, artmaya başladı. Son bahar ve kış mevsimi ve de zorunlu olarak kalabalık ortamlarda bulunmak zorunda olacağız. Pandemi, yani Yeni Koronavirüs en çokta kalabalık ortamları seviyor. Çünkü, virüsün en hızlı yayıldığı ortamlar bu ortamlar - kalabalık ortamlar. Hasta olmamak için mutlaka ve tek çözüm; maske takmamak, mesafeyi korumak (en az 1,5 - 2 metre) ve de hizyen. 

VE TABİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI
Birey ve toplum olarak, mümkün olduğunca koronavirüs (COVID-19) bulaş ortamlarından uzak durmamız gerekiyor. Bulunmak zorunda isekte mutlaka maske - mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. Ve bu kurala iki kere uyulmalı - uymalıyız. Çünkü, bu işin bir hastalanma boyutu var ve birde hastalık sonrası tedavi - iyileşme süreci var. Ve, yeni hasta sayısı yani vaka sayısı ne kadar fazla artarsa tedavi süreci o kadar zorlaşıyor. Çünkü, Sağlık Çalışanları (Dr, Hemşire, Ebe, Teknik Elemanlar, Hizmetliler vb) koronavirüs tedavisi için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor; bulaş olma riskine rağmen. Tabi,  hasta sayısı artıkça sağlık çalışanlarının yükü daha da artıyor ve de bulaş risk de aynı oranda artıyor. Bu nedenle mümkün olduğunva ve öncelikle kendi sağlığımız için ve de muhtemel hastalık durumunda sağlık çalışanlarının yükünü ve riskini artırmamak için virüse yani bulaşa karşı çok daha fazla dikkatli olmalıyız. 


VAKA SAYISI ARTIYOR
Bu arada Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs vaka sayılarını düzenli olarak açıklamaya devam ediyor. 20 Eylül 2020 tarihli verilere göre yeni hasta sayısı bin 743 oldu. Vefat sayısı ise 68. Yüksek olan bu rakamları düşürmek bizim elimizde. Tek çözüm ve en azından şimdilik, Maske - Mesafe - Hiyen.

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜSTE SON DURUM 11 MART - 20 EYLÜL

Toplam test sayısı..............: 9.381.957
Toplam hasta sayısı...........: 304.610
Vefat sayısı........................: 7.574
İyileşen hasta sayısı..........: 268.45

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

ANALİZ - SGK DÜNYASI

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum