Türkiye'de rakam hala yüksek: Yapılması gereken...

Türkiye'de rakam hala yüksek: Yapılması gereken...
26 Ekim 2020 - 00:40

Yeni Koronavirüs salgını (Pandemi), Türkiye ve dünyayı aynı anda olumsuz etkilemeye devam ediyor. Başta Avrupa ve Amerika olmak üzere bazı ülkelerde vakalarda çok ciddi artışlar yaşanıyor. Türkiye'de de korona vaka sayısı artıyor. Artışta İstanbul ilk sıraya yükseldi. İstanbul'un nüfusun ve sanayinin merkezi olduğu dikkate alındığında durumun ciddiyeti daha da iyi anlaşılıyor. 

GÜNLÜK VAKA SAYISI 2 BİNİN ÜZERİNDE!
Koronavirüse karşı son dönemde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere yoğun bir mücadele veriliyor. Bakanlığın yeni açıkladığı 25 Kasım 2020 tarihli verilere göre günlük vaka sayısı 2 bin 17 oldu. Aynı tarihli vefat sayısı ise 72. Toplam test sayısı ise 112 bin 215. Rakamlar, yüksek ve durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. 

YAPILMASI GEREKEN...
Bütün dünyanın ve de Türkiye'nin koronavirüse karşı birleştiği tek nokta ve tek çözüm yöntemi: Maske - temizlik ve Mesafe. Yani, mutlaka maske takılmalı, eller sabunlu suyla yıkanmalı ve de kişiler arası mesafe mutlaka korunmalı. Henüz aşı bulunmadığından pandemi döneminde tek çözüm olan Maske - Mesafe - temizli,k kuralına her kişi ve her kurum tek şart olarak uyması gerekiyor. Yani, yapılması gereken; Maske - Mesafe ve Temizlik' kuralına uymak. 

SGK Dünyası

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.