Şimdiden kampanyalar başladı!

Şimdiden kampanyalar başladı!
05 Ocak 2021 - 17:46
Şimdiden kampanyalar başladı!

Yorum Haber - SGK Dünyası 

Evet Çalışanlar, Türkiye ve dünya çok zor bir dönem yaşıyor (Covid19). Bu zor dönemim aşılamaya paralel Mayıs - Haziran 2021 dönemine kadar devam edeceği tahmin edilyor. Bu nedenle sağlığımız ve işimiz açaısından riskte bu döneme kadat devamedecek demektir, bu. 

14 Şubat Sevgililer Günü

Evet, zor dönem ama tüketim içinde kampanyaların yapıldığı bir dönem aynı zamanda. Kasım - Aralık 2020 dönemi 'İndirim dönemi (Sözde)' olarak sunuldu. Yeni yıldayız. ve Daha 1 aydan fazla bir zaman olmasına rağmen '14 Şubat Sevgililer Günü' başlığı ile yeni bit tüketim kampamyası başlatıldı. 

Sevmek - sevilmek, en kutsal duygu. Ancak ve yanlış olan ise, 'Sevgiyi' sadece tüketime bağlamak ya da sevgiyi tüketimle göstermek. Ve hatta buna, zorlanmak (Yoğun reklam kampanyaları ile). 

İhtiyaç değilse almayın

Evet, bir Sevgililer Günü daha, pandemi dönmine denk geldi. İş ce sağlık aöısından zor olan bu dönemde mümkün olduğunca harcamalardan kaçınmak gerekiyor. Çünkü, her an bir gelir kaybı ya da işsizlik söz konusu olabilir (Temenni o dur ki, herkesin iş sahibi ve işinin başında olması). Bu nedenle de yapılan her harcamanın mutlaka ödemesinin olacağı (İş olsa da olmasa da) unutulmamalı. Ve mutlaka, harcamaları da gelire göre yapmalı. Son yıllaruın en cazip ve teşvik edici ödeme aracı kredi kartları. Bazı tüketicilere, kart ile ödeme yuapmak kolay ya da rahat gelebiliyor. Ancak, unutulmamalıdır ki, 1 ay ya da 1,5 ay sonra (Ortalama 40-45 vade) kartla yapılan harcamanın ödeme günü olacak. 

Sonuç olarak, dünya hızla tüketim toplumu olmaya itiliyor. Bunda da önemli başarı da sağlandı. Tüketmeye evet, ihtiyacımız kadar tüketmek şartıyla. Bunun ötesi ise, hem bütçe için ve hemde insanlığın ortak kaynakları için büyük israf.

Evet, 14 Şubat Sevgililer Günü olsada 'Sadece ihtiyaç olan alınmalı'