SGK Başkan V. Yılmaz "GSS Sistemimizle Dünyaya Örnek Olduk"

SGK Başkan V. Yılmaz "GSS Sistemimizle Dünyaya Örnek Olduk"
14 Mayıs 2020 - 12:37

- SGK Başkan V. Yılmaz “GSS Sistemimizle Dünyaya Örnek Olduk”

AYRINTILAR
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan V. İsmail Yılmaz, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ı makamında kabul etti.

Her yıl Mayıs ayını 16’sını içine alan haftada  (11-17 Mayıs 2020) kutlanan Sosyal Güvenlik Haftasının tüm SGK çalışanlarına ve vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan SGK Başkan V. Yılmaz, Kurum olarak sundukları hizmetlerin kaliteli, etkin, kolay ve zamanında ulaşılabilir olmasının kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Vekili Yılmaz, 2006 yılında gerçekleşen Sosyal Güvenlik Reformuyla birlikte ülkemizdeki sosyal güvenlik sisteminin dünyadaki tüm ülkelerin taktir ettiği seviyelere geldiğini ifade ederek “Genel Sağlık Sigortası sistemimiz ve devletimizin yerinde uygulamaları sayesinde ülkemiz dünyaya örnek teşkil edecek bir başarıya imza atmıştır. Bu süreçte, temel hak ve hürriyetlerden olan sosyal güvenlik hakkının kesintisiz ve etkin bir şekilde sunulması daha da önem kazanmıştır. Sosyal güvenlik reformu kapsamında hayata geçirilen Genel Sağlık Sigortası sayesinde ülke nüfusunun tamamı devlet güvencesi ile sağlık sigortası kapsamına alınmış ve sağlıktan faydalanma imkânına kavuşmuştur” dedi.

SGK’nın COVID-19 ile mücadelenin ilk günlerinden itibaren gerekli tedbirleri aldıklarına dikkat çeken Yılmaz, “140’dan fazla e-devlet uygulamamızla vatandaşlarımız, evinden ayrılmadan emeklilik talebinden prim yatırmaya birçok hizmete anında ve kolaylıkla ulaşılabildi. Böyle bir yapıya dönüşmenin haklı gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

“Emeklilerimizin Gülen Yüzü Olmaya Devam Ediyoruz”

SGK Başkan V. İsmail Yılmaz, salgın sürecinde alınan tedbirler kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini dile getirerek “Emekliler ve hak sahiplerine, Ramazan Bayramı için Mayıs ayında ödenecek olan 1000 liralık ikramiye Nisan ayında ödedik. En düşük emekli aylığı 1500 liraya yükselttik. Ramazan Bayramı nedeniyle emeklilerimizin maaşlarını yine erken ödeyeceğiz. SSK’lı emeklilerimizin maaşlarını 15-20 Mayıs tarihlerinde, Bağ-Kur’lu emeklilerimizin maaşlarını 21-22 Mayıs’ta hesaplarına yatıracağız” ifadelerini kullanarak her emeklilerimizin gülen yüzü olmaya devam edeceğiz”  dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının ülkemizin en önemli yapı taşlarından biri olduğunu ifade ederek ziyaretinden dolayı Genel Müdür Yusuf Yazgan’a teşekkür etti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, dünyayı etkisi altına alan, Türkiye’nin de sınavdan  geçtiği bu  sürecinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personelinin tarihi bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yaptığı görevin bilincinde olan Sosyal Güvenlik Kurumu personelinin SGK Haftasını kutladı.SGK Dünyası


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum