Öğrenci - Öğretmen ve Eğitim Kurumları için ÜCRETSİZ kullanıma açtı!

Öğrenci - Öğretmen ve Eğitim Kurumları için ÜCRETSİZ kullanıma açtı!
08 Şubat 2021 - 09:55
-Global görsel çözüm sağlayıcısı ViewSonic, eğitim alanı için özel olarak geliştirdiği myViewBoard ekosistemini, pandemi döneminde dijital eğitimde yaşanan sorunları en aza indirmek için Türkiye’nin her yerindeki eğitim kurumları ve öğretmenlerin kullanımına ücretsiz olarak açtı. Bu süreçte web sitesinden myViewBoard’a üye olan eğitimciler, sistemden ömür boyu bedelsiz olarak faydalanabilecekler.

-ÜCRETSİZ: Ekosisteme üye olan eğitimciler ömür boyu bedelsiz olarak sistemden faydalanabilecekler. Bu imkândan yararlanmak isteyen eğitimcilerimizin www.myviewboard.com adresine girip kayıt yaptırmaları yeterli'

AYRINTILAR!

SGK Dünyası - 
Global görsel çözüm sağlayıcısı ViewSonic, uzaktan ve hibrit eğitim ortamları için özel olarak geliştirdiği myViewBoard yazılımını, pandemi nedeniyle Türkiye’nin her yerindeki eğitim kurumları ve öğretmenlere ücretsiz olarak kullanıma sundu. Ekosisteme üye olan tüm öğretmenler, bedelsiz ve süresiz olarak sistemi kullanabilecekler. 

Mevcutta kullanılan iş odaklı dijital platformların eğitimdeki ihtiyaçları tam olarak karşılamamasına karşın, myViewBoard eğitim odaklı bir yazılım olarak öğretmenlerin hayatını kolaylaştırıyor.

myViewBoard ekositemi, dijital eğitimin yeni bir alan olması nedeniyle öğretmenlerin ilgi çekici dijital içerik hazırlama ve sınıf yönetimi konusunda yaşadıkları sorunlara çözüm oluşturuyor. Eğitim, sunum ve birlikte çalışma için optimize edilmiş̧ çeşitli servisleri bünyesinde toplayan myViewboard ekosistemi, öğretmenlere ilgi çekici etkili içerikler hazırlama, dijital alanda bir sınıf ortamı oluşturma ve yönetme gibi birçok çözüm sunuyor. Eğitim kaynakları ve favori web tarayıcıları ile uyumlu olan ekosistem, öğretmenlerin daha önce hazırladıkları PDF dersleri ve Google sunumlarını sisteme aktarmalarına olanak tanıyor. Aynı zamanda barındırdığı özellikleriyle öğrencilerin online eğitimde yaşadığı zayıf etkileşim, dikkat dağınıklığı ve düşük katılım gibi sorunlarını da ortadan kaldırıyor. 
 

“Yeni teknolojiler, çok daha hızlı ve iyi öğrenmeyi sağlayacak”

MyviewBoard’un eğitim profesyonellerinin dijital alanda yaşadığı sorunları çözmek için eğitim odaklı geliştirildiğini söyleyen ViewSonic Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Hasan Koçyiğit, “Hızlı bir değişim dönemindeyiz ve bu süreçte öğrenciler yeni araçlara iyi adapte olurken, öğretmenler bir dizi zorluğun olduğu yeni bir ortama atıldı. Şimdi, teknoloji şirketlerinin karşılaştığı zorluk, yüz yüze ve uzaktan modelleri eğitmenlerin öğretme yöntemlerini önemli ölçüde değiştirmek zorunda kalmayacakları şekilde bir araya getirmektir. Video konferans yazılım platformları hızlı bir çözümdür, ancak ihtiyaçlar doğrultusunda sınıflar için uzun vadeli bir alternatif değildir. Önemli olan hem öğretmenler hem de öğrenciler için sınıflardan ev ortamlarına sorunsuz geçişi mümkün kılan sezgisel bir çözüme sahip olmaktır. Donanım sadece bir araç. Esas iş yazılımla gerçekleşiyor. Günümüzde her alanda dikkat çekmeye başlayan yeni teknolojiler veri işleme, makine öğrenmesi ve yapay zekâ eğitimde çok daha hızlı ve iyi öğrenmeyi sağlayacak. Makine öğretmeyecek, yalnızca öğretmene daha akıcı bir şekilde yorumlayıp analiz edebileceği verileri sağlayarak asistanlık yapacak. Teknolojinin öğretmenin yerini alması değil, ‘yanında kılavuzluk etmesi’ gerekir. Burada da devreye bünyemizde geliştirdiğimiz myViewBoard giriyor. 

Ücretsiz kayıt

Pandemi nedeniyle eğitim sektöründe yaşanan sıkıntıların minimuma indirilmesine destek olmak amacıyla myViewBoard ekosistemini öğretmenlerin ve eğitim kurumlarının kullanımına ücretsiz sunuyoruz. Ekosisteme üye olan eğitimciler ömür boyu bedelsiz olarak sistemden faydalanabilecekler. Bu imkândan yararlanmak isteyen eğitimcilerimizin www.myviewboard.com adresine girip kayıt yaptırmaları yeterli.” dedi. 
 

Dünyada 2 milyonun üzerinde kullanıcı

ViewBoard interaktif tahtaları ve tüm tahtalar ile uyumlu olan myViewBoard, şu an dünyada 2 milyondan fazla öğretmen, öğrenci ve profesyonel tarafından kullanılıyor. Öğretmenler ve öğrenciler herhangi bir yazılım kurulumuna gerek olmadan istedikleri bilgisayar, tablet ya da mobil telefondan sadece bir tarayıcı yardımı ile oturum açabiliyor ve dersler daha sonra izlenmek üzere kaydedilebiliyor. Ekosistemin web tabanlı olması sürekli güncel kalmayı sağlıyor.  

Öğrenciler soruları yanıtlayabiliyor

Öğrenciler, myViewBoard Classroom'da dijital tahtadaki soruları yanıtlayabiliyor ve çözebiliyor. Sesli konferans ve canlı sohbet ile öğrencilerin başarısında büyük etken olan etkileşimli katılım imkânını sunan myViewBoard, yerleşik tek yönlü video akışı ile öğrencilerin öğretmenleri görmesini sağlıyor ancak mahremiyetleri korumak amacıyla öğrenciler kamera karşısında sınıfın geri kalanına gösterilmiyor. Teknolojisinde siber güvenliğe önem veren ekosistem, GDPR ve KVKK regülasyonları yüzde 100 uygun olması yanında hem iletişim hem de en üst düzeyde veri sızıntılarını önlemek amacıyla 256 bit şifrelenen uluslararası en üst seviyede alt yapılarla destekleniyor. “Güvenli Öğrenme Alanı” ile Google ve Microsoft çoklu oturum açma özelliği kapsamında yerleşik güvenli kimlik doğrulama sistemiyle yalnızca uzaktan derslere katılma izni olanlar sınıfta bulunabiliyor. 
 

Yetenekleri ile farklılaşıyor

Sahip olduğu özellikleri ile rakiplerinden ayrışan myViewBoard, cihazlar ve giriş yönteminde birleşik kullanıcı deneyimi ile geliştirilen tek beyaz tahta olmasının yanı sıra, sski eğitim dosyası formatlarıyla uyumlu ve ortak noktada birleşen bir yazılım. Evden eşzamanlı öğretim için video konferans ve canlı yayın hizmeti ile tekli oturum açma (SSO) özelliğine sahip tek beyaz tahta yazılım olan ekosistem aynı zamanda ekran paylaşımı ve yayın işlevine sahip özellikleri ile evden kesintisiz eşzamanlı öğretim için tümleşik video seçeneği sunan tek bulut tabanlı yazılım olarak alanında fark yaratıyor.