İnşaat alanında: Belgenin alınması için eğitimleri ücretsiz sunacak...

İnşaat alanında: Belgenin alınması için eğitimleri ücretsiz sunacak...
07 Ocak 2021 - 11:19
-İnşaat alanındaki uygulamaların Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip kişilerce yapılmasını desteklemek üzere, belgenin alınması için gerekli eğitimleri ustalarına ücretsiz olarak sunacak ve sınav ücretlerini karşılayacak.

AYRINTILAR!

SGK Dünyası  - Knauf ve On Hekim Sınav ve Belgelendirme Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında sosyal sorumluluk projesine imza attı.

90 ülkede emek veren 35 bin çalışanıyla Türkiye ekonomisine 4 üretim tesisi kazandıran, alçı bazlı yapı malzemeleri sektöründe dünya lideri Knauf, Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje ile Knauf, ülkemizde nitelikli işgücünün gelişmesini ve inşaat alanındaki uygulamaların Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip kişilerce yapılmasını desteklemek üzere, belgenin alınması için gerekli eğitimleri ustalarına ücretsiz olarak sunacak ve sınav ücretlerini karşılayacak.

Mesleki Yeterlilik Belgesi

Dünya’nın en büyük alçı bazlı yapı malzemeleri üreticisi Knauf, 12UY0054-3 Alçı Levha Uygulayıcısı ve 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı mesleklerinde çalışan ustalarının hem Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olabilmeleri hem de mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Knauf,  proje kapsamında ustalarının 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu uyarınca bu mesleklerde zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri için gerekli olan eğitimleri ücretsiz olarak karşılayacak.