Gastronomi Turizmi Derneği: Miami'de Türk Mutfağı ve Türk Ürünleri'ni pazarlayacak

 Gastronomi Turizmi Derneği: Miami'de Türk Mutfağı ve Türk Ürünleri'ni pazarlayacak
03 Şubat 2021 - 09:24

Gastronomi Turizmi Derneği ; ABD Miami’de de çalışmaya devam ediyor. GTD, Türk Mutfağı’ mızı tanıtmak ve Türk Ürünleri’nin satışı için derneği temsilen GTD Komite Başkanı Erdem İpekçi ve Tuba İpekçi Başkonsolosluğu ziyarette bulundu.
 

Miami ‘de de açılacak Türk restoran ve showroom planlamaları yapıldı

Türk Mutfağı tanıtımı için 3 ayrı farklı lokasyonda Türk ürünü tanıtım merkezleri açılıyor.

TC. Dış İşleri Bakanlığı ABD Miami Başkonsolosu Burç Ceylan Türk mutfağımız ve ürünlerimiz Miami ‘de hakettiği değere ulaşacak olmasından çok mutlu. Ceylan ;GTD temsilcilerini makamında kabul etti.

Türk Gastronomisinin tanıtımı ‘’GT Anadolu ‘’markası ile Dünya’ya yayılmaya başladığını ifade eden ve Miami Başkonsolosluğu ziyaretinin önemli bir adım olduğunu belirten Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği başkanı Gürkan Boztepe çalışmalarının farklı ülkelerde de süreceği müjdesini verdi.

Bu organizasyonda emeği geçen başta Turizm Bakanlığı,Dış İşleri Bakanlığı ,Ticaret bakanlığı kurumlarına teşekkür eden komite başkanı Erdem İpekçi misyonumuz için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Gastronomi Turizmi Derneği

Gastronomi Turizmi Derneği Türk Mutfağı’nı Dünya’ya tanıtmak amaçlı kurulmuş bir dernektir.İçinde Turizm acenteleri-oteller-restoranlar-rehberler-turizm yazarları ve kanaat önderlerini barındıran Dünya’da ve ülkemizde faaliyet gösteren bir dernektir.

Ülkemiz mutfağının Dünya’da hakettiği değeri alması için mücadele etmektedir.Bu konuda yerel yönetimler ve uluslararası kurumlarla işbirliği içinde farklı kültürleri de ülkemizde tanıtmaktadır.TC.Kültür Turizm Bakanlığı ve Türsab ile entegre çalışmaktadır.

Türkiye Lezet Haritası hazırlanması-Türkiye Gastronomi Köyü-Kanaat Önderleri Konuşuyor ‘’Gastortalks’’-Avrupa’nın en büyük Gastronomik etkinliği ‘’Gastroshow’’, Dünya Yoğurt Konferansı-GT Anadolu gibi nitelikli çalışmalar ile ülkemiz için çalışmaktadır.

SGK Dünyası