Ek ücret ödemeden tedavi hizmeti - Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şimdi...

Ek ücret ödemeden tedavi hizmeti - Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şimdi...
21 Ocak 2021 - 13:16
-Cigna Global’in sağlık sigortacılığı alanındaki köklü tecrübesini, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Türkiye’ye taşıyan Cigna, sunduğu ürünlerle müşterilerini güvende ve iyi hissettiren hizmet anlayışına odaklanıyor. Cigna, Tamamlayıcı Sağlık Sigortacılığı alanında bir ilk olan “dijital onay” süreci ile ürününü müşterilerin hizmetine sundu.

AYRINTILAR!

Cigna Global’in sağlık sigortacılığı alanındaki köklü tecrübesini, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Türkiye’ye taşıyan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, sunduğu ürünlerle müşterilerini güvende ve iyi hissettiren hizmet anlayışına odaklanıyor. ‘Hayat boyu birlikte olma’ söylemini sağlık sigortacılığı alanına girişiyle güçlendiren Cigna, ‘Yatarak Tedavi Teminatı’ ve ürünle birlikte sağladığı birçok ek ücretsiz hizmet ile kapsamlı, ayrıcalıklı ve kolay ulaşılabilir hizmet sunuyor. 

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Cigna Global’in Covid-19 Küresel Etki Çalışması’ndaki bulgularına cevap verecek şekilde, sigortalıları güvende ve iyi hissettirecek özelliklerle donatıldı. Geniş kapsamı, göz ve diş sağlığı, online doktor ve psikolog gibi ücretsiz ek hizmetleri ile Cigna, müşterilerinin yaşamlarını sağlıkla devam ettirebilmeleri için yanlarında olduğunu hissettirmeyi amaçlıyor. Cigna tüm bu hizmetlerin yanı sıra Tamamlayıcı Sağlık Sigortacılığı alanında bir ilk olan “dijital onay” süreci ile ürününü müşterilerin hizmetine sunarken, 18 yaş altı çocukları ebeveyne bağlı olmadan tek başına da sigortalıyor. 

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

200 yılı aşkın tecrübesiyle, 30 ülkede 180 milyondan fazla müşterisine hizmet veren uluslararası sigorta devi Cigna Global ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, sağlık sigortacılığına Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünüyle giriş yaptı. Müşterileriyle “hayat boyu birlikte” olma misyonu ile hareket eden Cigna, sağlık sigortacılığındaki global bilgi birikimi ve ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla sektördeki öncü firmalardan biri olmayı hedefliyor. Covid-19 gibi tüm salgın hastalıkları kapsamına alan Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ‘Yatarak Tedavi Teminatı’ ile bireysel ve kurumsal müşterilerle buluşacak.

“İyi düşünülmüş ürün altyapımız ile sağlık sigortacılığı alanında güçlü bir oyuncu olacağız.” 

Cigna’nın sağlık sigortacılığına girme kararının, Cigna Global’in küresel pazarda sahip olduğu 200 yılı aşkın tecrübesini Türkiye’de sigortacılık sektöründe sahip oldukları uzmanlık ile birleştirme arzusundan ve müşterilerinin güncel sağlık sigortası ihtiyaçlarına yanıt verebilme motivasyonundan beslendiğini ifade eden Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Covid-19 pandemisinin çok boyutlu etkilerini tüm dünyada hissettiğimiz bu dönemde, sağlığımızın ne kadar kıymetli olduğunu daha iyi kavradık. Cigna olarak taahhüdümüz, müşterilerimizin ihtiyacı olan hizmeti her an, her koşulda, en iyi şekilde verebilmek. Bu noktada, sağlık sigortacılığı alanında sunduğumuz ilklerle kapsamlı, kolay erişebilir, güvende ve iyi hissettiren bir hizmetin referans noktası olmak istiyoruz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzle, müşterilerimizin sevdikleriyle birlikte yaşamlarını sağlıklı ve güvende sürebilmeleri için onların yol arkadaşı olma amacındayız.” açıklamalarında bulundu.

Cigna, Dijital Onay ve 18 yaş altını sigortalama gibi avantajlarla sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Müşterilere kolay ve hızlı hizmet sunabilmek adına satın alma süreçlerini basitleştiren Cigna, sigortalı adayından ‘dijital onay’ alarak online ortamda hızlıca başvuru sürecini tamamlıyor. Doküman onayları, kişisel bilgilerin paylaşımı ve poliçe öncesi son onay gibi tüm işlemleri birkaç tıka indiren Cigna, müşterilerin karmaşadan uzak basit işlemlerle, çok hızlı şekilde sigorta sahibi olmalarını sağlıyor.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan 0-55 yaş aralığındaki herkes ve 14 gününü doldurmuş yenidoğan bebekler faydalanabiliyor. 18 yaş altı için ebeveyn ile sigorta yapmayı şart koşmayan Cigna, bu alanda da sektörün alışılagelmiş kurallarını yıkarak önemli bir destek sunuyor.

SGK Dünyası