Çalışanlar ve Servisler: Koronavirüs...

Çalışanlar ve Servisler: Koronavirüs...
20 Ağustos 2020 - 23:48

İşyerlerinde Yeni Dönem Kovid-19 Önlemleri:

1-İşletmeler, fabrikalar, büyük işyerlerinde semptomu olanların, temaslıların çalıştırılmaması; sadece çalışma düzeninde değil, giriş, çıkış ve molalarda da mesafenin korunması şart. Çalışanlara malzeme, yiyecek içecek servis eden kişilerin de mesafeye uymaları gerekiyor.

2-Yemekhanelerde birlikte yemek yenilmesi, sigara içme alanlarındaki sohbetler, bulaşmada önemli rol oynuyor. Yeme içme bireysel ve tek başına olmalı.

3-Kapalı mekanların sürekli ve yeterince havalandırılması lazım. Mekanın genişliğine göre içeride kişi sayısı mutlaka sınırlandırılmalı.

4-Çalışanların bilgi, farkındalıkı ve kurallara uyumunu sağlayıp, motive edecek eğitim seansları ara ara yapılmalı. Ekip toplantıları tercihen online olmalı veya açık havada ya da hava akımı olan geniş mekanlarda ayakta, mesafe korunarak, küçük gruplarda ve kısa süreli olmalı.

5-İstisnasız herkes, işyerinde bulunduğu sürenin tamamında maskelerini usulüne uygun olarak takmalı. Ortak eşya ve yüzey kullanımı olabildiğince azaltılmalı. Yüzey temizliği sık ve kurallara uygun olarak yapılmalı.

Bu önemli bilgi paylaşımını Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yaptı.

‘Servis araçlarının sayıları artırılmalı’

Prof. Dr. Tevfik Özlü, servis araçlarıyla da ilgili çok önemli bilgi paylaşımı yaptı. İşte Prof. Dr. Tevfik Özlü’nün ‘Servis araçları’ konulu önemli hatırlatması’: ‘Çalışanları taşıyan servisler konusunu da unutmayalım. Servis araçlarının sayıları artırılmalı. Kalabalıklaşma olmamalı. Servislerde bulaşma olasılığı yüksek.’.
Kaynak ve ayrıntılar: https://tuketicitv.com/prof-dr-ozlu-calistirilmamali-iste-ayrintilar/

SGK Dünyası


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum