ÇALIŞANLAR ÖNEMLİ: Mesai başladı 'COVID-19 semptromları varsa...

İki günlük sokağa çıkma yasağı sona erdi ve mesai başladı. Ancak, Koronaviürsü (COVID-19) salgını devam ediyor. Virüsden korunmanın en önemli yolu, temasdan kaçınmak ve mesafeyi korumak.

ÇALIŞANLAR ÖNEMLİ: Mesai başladı 'COVID-19 semptromları varsa...
13 Nisan 2020 - 10:02
İki günlük sokağa çıkma yasağı sona erdi ve mesai başladı. Ancak, Koronaviürsü (COVID-19) salgını devam ediyor. Virüsden korunmanın en önemli yolu, temasdan kaçınmak ve mesafeyi korumak. Bunun yanında, COVID sendromları görülenlerinde, acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekiyor. Erken müdahale, hastaları yüksek oranda eski sağlığına kavuşturuyor. Tam bu noktada Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, 'Koronavirüsde nelere dikkat edilmeli?' başlıklı önemli bir bilgi paylaşımı yaptı. 

İZOLE EDEREK ALO 184'Ü ARAYIN!
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdüdrlüğü COVID-19 konulu bilgi paylaşımında; ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi Koranavirüs (COVID-19) semptomları bulunan çalışanları iş yeri sağlık personeline bildirilmesini ya da izole edilerek Alo 184'ün aranmasını istedi. Genel Müdürlük, böyle bir durumda yetkililerin vereceği yönlendirmeye göre de hareket edilmesini istedi. 


SGK Dünyası

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum