ÇALIŞANLAR: Ödemeler Temmuz'da başlıyor

ÇALIŞANLAR: Ödemeler Temmuz'da başlıyor
29 Mayıs 2020 - 14:53

Çalışanlar: Ödemeler Temmuz'da başlıyor

ANALİZ HABER - SGK DÜNYASI

Temmuz ayı çalışanlar için önemli bir ay. Ödemeler başlıyor. Fakat bu sefer başlayan ödemeler, gelir ödemeleri değil, ertelenen borç - taksit ödemeleri. Konuyu biraz daha açalım.

TEMMUZ AYINDA ERTELENEN İLK TAKSİTLER ÖDENECEK
COVID-19 salgını sonrası işsiz kalan ya da aylık geliri azalan çalışanlar; kredi borçları ile kredi kartı borç ya da taksitlerini Nisan ayında 3 ay ertelemişti ya da ötelemişti. Temmuz ayına bir ay kaldı ve ötelenen borçların ilk tasitleri veya ödemeleri Temmuz ayında başlayacak. Ve tabi, Temmuz ayında rutin ödemelerde olacak (Kredi borçları, kredi kartı ödemeleri, elektrik, su doğal gaz taksitleri vb). Bu durumda temmuz ayı, çalışanlar için yüklü bir ödeme ayı olacak.

ŞİMDİDEN HAZIRLANMAK GEREKİYOR 
Koronavirüs salgını kontrol altına alınmaya başlandı. Salgının kontrol altına alınmasıyla da çalışanlar yavaş yavaş işe dönüşe başladı ve de düzenli aylık gelirlerine de kavuşmaya başladılar. Ancak, Temmuz ayı, yukarıda yer aldığı gibi hem ertelenen ve hem de rutin harcamaların olacağı, yani ödemesi yoğun bir ay olacak. Aşırı stres yaşamamak için bu zor ödeme ayına, çalışanların şimdiden hazırlanması gerekiyor (Ödeme gücünün kuvvetlendirilmesi - ek kaynak, mesai ile ek gelir, avans çekimi, uzun vadele borç bulma vb). Çünkü, bu ödemeler zamanında yapılmazsa, çok daha yüksek maliyetli (Yüksek faizli) mali yüklerin oluşması söz konusu olabilir. Bu nedenle de, mutlaka Temmuz ayı ödemelerini düzenli yapmanın yolları şimdiden aranmalı ve sağlanmalı. Bu, daha büyük mali zorluk yaşamamak için gerekli. 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.