Çalışanlar buna dikkat!

 Çalışanlar buna dikkat!
04 Ocak 2021 - 15:13

SGK Dünyası - Evet çalışanlar, hem sağlık ve hemde ekonomizi tehdit eden koronavirüsün olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Sevindirici olan, virüse karşı aşının bulunmş olması. Üzücü olan ise, aşının çok hızla milyonlara vurulamayacak olması. Bu nedenle de, bu nedenle de virüsn Mayıs - Haziran 2021 tarihlerine kadar etkisini sürdüreceği belirtiliyor.

DİKKAT: Maske - Mseafe - Temizlik

Evet çalışanlar, aşı olana kadar ve de virüs ortadan kalkana kadar en önemli konuların başında maske takmak -mesafeyi korumak ve de temzilik geliyor. Bunlara azami dikkat, hem sağlığımızı ve hem de iş hayatımızı kolaylaştıracak. Çünkü, en ufak bir rahatsızlık zor olan bu dönemi daha da zora sokacaktır. Bu nedenle bireyden kurumlara kadar, maske - mesafe (En az 1,5 metre) - temizlik ( Elleri bol sabunlu su ile 20 saniye ovalayarak yıkama) için azami dikkati göstermek gerekiyor. 

Hasta sayısı da - vaka sayısı da azalıyor

Koronavirüs döneminde son dönemin en sevindirici haberlerinden biriside;  hem hasta ve hemde vefat eden hasta sayısındaki azalma. Sağlık  Bakanlığı'nın 4 Ocak 2021 tarihli verilerine göre Türkiye geneli günlük hasta sayısı 1.515'e geriledi. Vefat eden hasta sayısı ise 193i Alınan ve uygulanan tedbirlere azami hassasiyet bu sayıları daha da azaltacaktır. 

SGK DÜNYASI - YORUM HABER