AXA Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde Yükseldi

AXA Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde Yükseldi
18 Ocak 2021 - 23:21

-AXA, şirketlerin ekonomik, çevresel ve sosyal performansını değerlendiren Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) sigortacılık sektöründeki en sorumlu ikinci şirket seçildi. 

AYRINTILAR1

Dünyanın en büyük sigorta şirketi AXA, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sigorta kategorisinde bir sıra daha yükseldi ve 129 sigorta şirketi arasından 2020 yılının en sorumlu ikinci sigorta şirketi oldu. AXA’nın 2007’den beri katıldığı ve şirketlerin ekonomik, çevresel ve sosyal performansını izleyerek oluşturulan DJSI’da 2020'de şirketin küresel puanı geçen yıla göre 5 puan artarak 88/100’e ulaştı. Sıralamada yer alan "Yönetim ve Ekonomi" kriterinde +8 puan, "Sosyal" kriterinde ise +3 puan ilerleme kaydedildi. Bu kriterler nezdinde AXA, “Bilgi Güvenliği/Siber Güvenlik”, “İnsan Sermayesi Geliştirme”, “Müşteri İlişkileri Yönetimi” boyutlarında sürdürülebilirlik puanını önemli ölçüde yükseltmiş oldu. 

AXA Grup CEO'su Thomas Buberl, “DJSI'de ikinci sırada yer aldığımız için çok memnunum. Bu, kurumsal sorumluluğun grup stratejisinin önemli bir bileşeni olduğunu ve insanlığın gelişmesi adına insanlar için önemli olanı koruma amacımızın gücünü gösteriyor.” diyerek bu sıralamanın AXA’nın sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarının ciddiyetini gösterdiğine işaret etti.

AXA olarak DNA’larının bir parçası olduğu...

Kurumsal sorumluluk kavramının AXA olarak DNA’larının bir parçası olduğunu ifade eden AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise “Bu çerçevede doğrudan ve dolaylı çevresel etkimizi en aza indirgeyecek, farkındalık yaratacak, toplumsal hayata katkı sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Tüm ürün, hizmetlerimizi, süreç ve projelerimizi Dünya Dostu Sigortacılık yaklaşımımız doğrultusunda şekillendiriyoruz. Yeşil Ofis uygulamalarımızla 2025 yılına kadar karbon emisyonumuzu yüzde 25, atıklarımızı ve su tüketimimizi ise yüzde 15 azaltmayı taahhüt ediyoruz. Dağıtım kanallarımızı da bu çabamıza destek vermeye davet ederek ‘Dünya Dostu Acente’ programıyla onları da iklim değişikliğiyle mücadelede aktif rol almaya çağırıyoruz. Aynı doğrultuda yeşil bina ve LEED sertifikasına sahip işyerlerine fiyat avantajı ve ek destekler sağlayan ‘Dünya Dostu İşyerim’ sigortasını sunuyoruz.  ” dedi.

SGK Dünyası