AvivaSA'dan Pandemi Yardım Projesi!

AvivaSA'dan Pandemi Yardım Projesi!
11 Ocak 2021 - 13:02
SGK Dünyası  - AvivaSA, pandeminin 60 yaş üstü insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için hayata geçirdiği “Pandemi Yardım Projesi” çerçevesinde İstanbul Büyükşehir İlçe Belediyeleri işbirliğiyle 2 bin 300 kişiye sağlıklı gıda kolisi ve sağlık, hijyen paketi ulaştırdı. İstanbul’un Ümraniye, Üsküdar, Beykoz, Avcılar, Beylikdüzü, Sultangazi, Sultanbeyli ilçelerinin ardından ihtiyaç kolilerinin dağıtımı İzmir, Bursa ve Ankara ile devam etti. 

Sabancı Holding ve 300 yıllık dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, Türkiye’nin yaşlanmaya hazırlığına rehberlik etmek ve toplumun yaşlılık algısının pozitife dönüşmesine katkıda bulunmak hedefiyle başlattığı “Her Yaşta” projesi çerçevesinde İstanbul Büyükşehir İlçe Belediyeleri ile işbirliği yaparak “Pandemi Yardım Projesi Planı”nı hayata geçirdi. Bu kapsamda hazırlanan sağlıklı gıda kolileri ile sağlık ve hijyen paketlerinin İstanbul’un Ümraniye, Üsküdar, Beykoz, Avcılar, Beylikdüzü, Sultangazi, Sultanbeyli ilçelerindeki dağıtımının ardından İzmir, Bursa ve Ankara Büyükşehir İlçe Belediyeleri iş birliğiyle bu illerdeki dağıtımları tamamlandı.

Pandemi Yardım projesi

Pandemi Yardım projesi kapsamında 2 bin 300 kişiye erişmeyi planladıklarını belirten AvivaSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “Pandemi sürecinde en büyük risk grubunu 60 yaş üstü kişiler oluşturuyor. Biz de pandeminin ve kısıtlamaların onlarda yarattığı psikolojik ve sosyolojik olumsuz etkileri azaltmak için harekete geçtik. İlk etapta hazırladığımız sağlıklı gıda kolilerini, sağlık ve hijyen paketlerini onlara ulaştırarak temel ihtiyaçlarını gidermeye katkıda bulunduk. Ardından, pandemi döneminde artan endişe ve yalnızlık duygularını azaltmak üzere yaşlıları, uzman psikolog ve gerontologları bir araya getirdiğimiz Psikososyal Destek Ekibi ile telefonda görüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

www.heryasta.org

AvivaSA, 2019 yılında hayata geçirdiği Her Yaşta projesi kapsamında yaşla ve yaşlılık dönemiyle ilgili kalıplaşmış negatif fikirleri değiştirmeye ve toplumda yaşlılık konularında farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor. AvivaSA “dolu dolu yaşa” mottosuyla hayata geçirdiği www.heryasta.org internet sitesinde, sosyal, kültür-sanat, sağlık, spor gibi konular işleyerek, yaşlılık dönemini sosyal, aktif ve mutlu yaşayan rol modellerinin yaşam hikayelerine yer vererek bireyleri orta yaştan itibaren yaşlılık dönemine hazırlamaya yardımcı oluyor. Bu yıl projenin yeni adımı olan “Yaşı Yok” kampanyasını hayata geçiren AvivaSA, yaş ayrımcılığıyla ilgili tabuları yıkmayı ve insanların yapabileceklerinin, hayallerinin yaşla sınırlı olmadığını, yaşın hayatı kısıtlamaması gerektiğini anlatmayı hedefliyor.