2.000'in altına düşmüyor!

2.000'in altına düşmüyor!
22 Ekim 2020 - 19:24
Okullar kısmen açıldı. 2 Kasım'da 9. sınıflarda eğitim - öğretime başlıyor. Koronavirüs vaka sayısının mutlaka düşmesi gerekiyor. Ancak, durum öyle değil. Sağlık Bakanlığı'nın sürekli açıkladığı verilere göre, Yeni Koronavirüs vaka sayısı son günlerde sürekli artıyor. Ve sürekli vaka sayısı 2 binli rakamların üzerinde seyrediyor.

SAYI 2.102
Sağlık Bakanlığı'nın 22 Ekim 2020 tarihli verilerine göre Koronavirüs vaka sayısı günlük 2.102 oldu. Vefat sayısı ise 71. Ve toplam test sayısı 117.198 bin. Rakamlardan da anlaşılacağı üzere, Koronavirüs yani COVID-19 salgınında vaka sayısı sürekli artıyor. Bu okulların açılacağı Kasım dönemi ve havaların yani kış soğukların başlayacağı yine Kasım ayı için iyi bir durum değil. Burada herkese görev düşüyor.


MASKE - TEMİZLİK - MESAFE
Dünya ve tabi Türkiye Koronavirüse karşın henüz bir aşı geliştiremedi. Bugün için virüse karşı en etkili tedavi veya korunma yöntemi 'Maske _ temizlik - Mesafenin korunması'. Bu kurala bireysel ve toplumsal uyum artarsa, virüsün bulaş riski en aza inecektir. Ve hatta, ortadan kalkacaktır. Bu nedenle de virüse karşın mutlaka maske takılmalı, mesafe en az 1,5 metre olacak şekide korunmalı ve de temizlik olarak eller en az 20 saniye boş sabunlu suyla yıkanmalı.

SGK DÜNYASI

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum