10 ayda kaç insanımız vefat etti?

10 ayda kaç insanımız vefat etti?
08 Ocak 2021 - 10:31
-10 ayda 22 bin 264 insanımız Koronavirüs nedeniyle vefat etti

Yorum Haber - SGK Dünyası

Evet Çalışma Hayatı, Yeni Koronavirüs ekonomiyle birlikte sağlığımızı da vurdu. Resmi verilere göre Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu güne (7 Ocak 2021) toplam 22 bin 264 insanımız vefat etti. Rakam çok yüksek. Ve binlerce insanımızda hasatlıkla mücadele ediyor. 

Maske mutlaka takılmalı

10 ayda binlerce insanımızın canını alan Koronavirüs riski ve salgını henüz sonlanmış değil. Ve de, virüse karşı (covid) aşı bulunmuş olmasına rağmen henüzde aşılama sürecine geçilememiş. Bu nedenle bugüne kadar, kamu ve özel bütün kurum ve kuruluşların yaptığı 'Mutlaka maske takılmalı' uyarısı ve hatırlatması son derece önemsenmeli ve uygulanmalı. Bunun yanında, mesafenin korunması ve temizlikte virüsten korunmak için çok önemli. Bu nedenle de, evde - işte - dışarda virüsten korunmak ve yayılımını önlemek için bu 3 kurala mutlaka uymalıyız. Bunu öncelikle kendimiz için ve sonra ailemiz, toplum ve çevremiz için önemsemeliyiz. 

Kapalı alanlara dikkat

Havalar soğuk ve zorunlu olarak kapalı alanlara daha çok bulunm ak zorundayız. Virüsün yayılım için en çok sevdiği oratmda, kalabalık ortamlar. Bu nedenle, mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmamak gerekiyor. Ve de, bulunulan ortamı havalandırmak, çok önemli.

Evet, Koronavirüs (Kovid) bir süre daha hayatımızı (Sağlık ve ekonomik olarak) etkileyecek. Alınan ve alınacak önlemlere hassasiyetle uymak, önce sağlığımızı koruyacak ve sonra da virüsün yayılımını önleyecek.
Aşının kullanılmaya başlanması ve yaz aylarında sıcaklarında etkisiyle bu yıl virüsten kurtulma yılı olsun temennisiyle.
 

Koronavirüste toplam rakamlar (10 Aylık)

Toplam Test Sayısı                                 25.681.213
Vaka Sayısı                                              2.296.102
İyileşen Hasta Sayısı                               2.172.251
Vefat Sayısı                                                  22.264
Ağır Hasta Sayısı                                         22.201

Kaynak Sağlık Bakanlığı (11 Mart 2020 - 7 Ocak 2021)

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum